NLMC Spring 2014 National Honor Roll

 Grade 2 | Grade 3 | Grade 4 | Grade 5 | Grade 6

Click here to go to National Honorable Mention List

Go To States: [AL]  [AR]  [AZ]  [CA]  [CO]  [CT]  [FL]  [GA]  [IA]  [IL]  [IN]  [KS]  [KY]  [MA]  [MD]  [MI]  [MN]  [MO]  [NC]  [NE]  [NJ]  [NM]   [NY]  [OH]  [OK]  [OR]  [PA]  [RI]  [TX]  [UT]  [VA]  [WA]  [WI]  

State Score Student Name  Team Leader School
National Honor Roll: AL
AL 90 Sarah Guo Pant Columbia Elementary School
AL 90 Thomas Nguyen Pant Columbia Elementary School
AL 85 Yuti Das Pant Columbia Elementary School
AL 85 Josh Hockey Pant Columbia Elementary School
AL 80 Justin Pan Pant Columbia Elementary School
AL 80 Joseph Robertson Pant Columbia Elementary School
AL 80 Emma Teng Pant Columbia Elementary School
National Honor Roll: AR
AR 85 Josiah de Rueda Greer Monticello Intermediate
National Honor Roll: AZ
AZ 95 Norbu Shastri Hanson Madison REACH
AZ 90 Henry Calkins Hanson Madison REACH
AZ 90 Abhinav Kummaragunta Tischer Paragon Science Academy
AZ 90 Aum Mehta Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Harold Branch Chiou IQ Abacus Math & Language School
AZ 85 Joey Hu Chiou IQ Abacus Math & Language School
AZ 85 Anekha Pallamreddy Chiou IQ Abacus Math & Language School
AZ 85 Siri Pattipati Chiou IQ Abacus Math & Language School
AZ 85 Abhinav Vishnvvvajhala Chiou IQ Abacus Math & Language School
AZ 85 Oliver Howard Hanson Madison REACH
AZ 85 Isaac Roth Hanson Madison REACH
AZ 85 Wyatt Summerville Hanson Madison REACH
AZ 85 Luther Wasbotten Hanson Madison REACH
AZ 85 psa 4 07 Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 PSA 4 43 Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Arjun Agrawal Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Keshitha Gaddam Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Calvin Juel Rigney Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Swati Kumar Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Aditya Patel Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Nihanth Pinnaka Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Tafseer Rahman Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Shifa Sadaat Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Ronit Shah Tischer Paragon Science Academy
AZ 85 Medha Tambe Tischer Paragon Science Academy
AZ 80 Aarnav Kolli Chiou IQ Abacus Math & Language School
AZ 80 Emily Lei Chiou IQ Abacus Math & Language School
AZ 80 Nivedh Mudiam Chiou IQ Abacus Math & Language School
AZ 80 Yash Mulimani Chiou IQ Abacus Math & Language School
AZ 80 Rishi Kadiam Tischer Paragon Science Academy
AZ 80 Dhruv Malhorta Tischer Paragon Science Academy
AZ 80 Dhruv Nair Tischer Paragon Science Academy
AZ 80 Navaneeth Unnikrishnan Tischer Paragon Science Academy
AZ 80 Numa Vhora Tischer Paragon Science Academy
AZ 80 Luca Huish Campbell San Tan Learning Center
National Honor Roll: CA
CA 100 Timothy Zhu Sarenana Bullis Charter School
CA 100 Tess Boutin Olotka Davis School for Independent Study
CA 100 Frank Liu Pan MathSeed
CA 100 Vindhya Shigehalli Pan MathSeed
CA 100 Harsh Patel William Safari Kid
CA 100 August Deer Wiener The Mirman School
CA 95 Bryce Gracon Sarenana Bullis Charter School
CA 95 Anushka Srinivasan Sarenana Bullis Charter School
CA 95 Nicholas Song Tang Golden Dragon Chinese Kung Fu & Culture Insti
CA 95 Alexander Au Kennedy Mayfield Junior School
CA 95 Shriya Jagad William Safari Kid
CA 95 Timothy Gao Dimitrova Victor Elementary
CA 90 Harshdeep Singh A Challenge Math
CA 90 Naina Gupta Arora Fusion After School
CA 90 Annie Zeng Tang Golden Dragon Chinese Kung Fu & Culture Insti
CA 90 Brian Zhang Tang Golden Dragon Chinese Kung Fu & Culture Insti
CA 90 Louis Wong Pan MathSeed
CA 90 Clare Hawkinson Kennedy Mayfield Junior School
CA 90 Diego Ynzunza Kennedy Mayfield Junior School
CA 90 Advaith Jagathesan Ganesan Rainbow Math
CA 85 Yasmin Suzani Sarenana Bullis Charter School
CA 85 Rahul Srinivasaragavan Kulkarni Koolmath Academy
CA 85 Akshat Parikh Pan MathSeed
CA 85 Jocelyn Shek Wiener The Mirman School
CA 85 Jacob Wiczyk Wiener The Mirman School
CA 85 Student 11 Rood Torrey Hills Elementary
CA 85 Seoyoung Hwong Rood Torrey Hills Elementary
CA 85 Owen Nie Rood Torrey Hills Elementary
CA 85 Hannan Zhang Rood Torrey Hills Elementary
CA 80 Michael Ji Hong All-Star Academy
CA 80 Kaushik Pendiyala Arora Fusion After School
CA 80 Leopold Li Tang Golden Dragon Chinese Kung Fu & Culture Insti
CA 80 Bill Li Kulkarni Koolmath Academy
CA 80 Jackson Calvert Godoy Mammoth Elementary School
CA 80 Student Ja Godoy Mammoth Elementary School
CA 80 Anish Kasam Pan MathSeed
CA 80 Dominic Kang Kennedy Mayfield Junior School
CA 80 Rebecca Leiva Kennedy Mayfield Junior School
CA 80 Logan Tang Kennedy Mayfield Junior School
CA 80 Malia Weiss Kennedy Mayfield Junior School
CA 80 Aniket Awatiger William Safari Kid
CA 80 Priyanka Jakka William Safari Kid
CA 80 Anika Iyer Wiener The Mirman School
CA 80 Subin Ahn Rood Torrey Hills Elementary
CA 80 Kiara Blacher Rood Torrey Hills Elementary
CA 80 Benjamin Feng Rood Torrey Hills Elementary
CA 80 Anish Jayant Rood Torrey Hills Elementary
CA 80 William Kang Rood Torrey Hills Elementary
CA 80 Kimberly Maynard Rood Torrey Hills Elementary
CA 80 Ian Pisor Rood Torrey Hills Elementary
CA 80 Pamela Dedes Dimitrova Victor Elementary
CA 80 Rishi Kumra Dimitrova Victor Elementary
CA 80 Keertana Panyam Dimitrova Victor Elementary
CA 80 Harsheni Siddhartan Dimitrova Victor Elementary
CA 80 Mitra Sutar Dimitrova Victor Elementary
National Honor Roll: CO
CO 95 Shane Lambert Chapman Soda Creek Elementary
CO 95 Lana Benner McLeod Stargate Charter School
CO 95 Megha Kumar McLeod Stargate Charter School
CO 90 Garrick Holmes Nichols Plateau Valley School
CO 90 Malia Heien lloyd Polaris at Ebert
CO 85 Dylan Wigglesworth lloyd Polaris at Ebert
CO 80 Jackson McDonald Miller Douglass Elementary
CO 80 Eric Sankey Miller Douglass Elementary
CO 80 Nathan Hefling Lojko Escuela Bilingue Pioneer Elementary
CO 80 Luke McDonald Testa Eyestone Elementary
CO 80 Coy Spitz Allen Parkview Elementary
CO 80 Harper Emmons lloyd Polaris at Ebert
CO 80 Quan Nguyen McLeod Stargate Charter School
CO 80 Logan Bird Calus STEM Launch
National Honor Roll: CT
CT 100 Jackson Zambarano Sampieri Monroe Elementary
CT 95 Sherry Li Schaefer Stepney Elementary School
CT 90 Katie DeRose Lombardi Booth Hill Elementary
CT 90 Pranav Kodakara Proscino Daniels Farm School
CT 90 Ari Lederfeind Sansone Frenchtown Elementary
CT 85 Katie Coppola Lombardi Booth Hill Elementary
CT 85 Davis Lawton Lombardi Booth Hill Elementary
CT 85 Charles Langworth Proscino Daniels Farm School
CT 85 Jane Ding Cyr Fawn Hollow Elementary
CT 85 Grace Dias Sansone Frenchtown Elementary
CT 85 Saihari Kota Sansone Frenchtown Elementary
CT 85 Chris Mejias Sansone Frenchtown Elementary
CT 85 Kaige Garrity Schaefer Stepney Elementary School
CT 80 Lauren Sembrot Lombardi Booth Hill Elementary
CT 80 Tyler Ulisse Lombardi Booth Hill Elementary
CT 80 Ethan Fink Schaefer Stepney Elementary School
CT 80 Alekhya Vykunta Mangini Tashua
National Honor Roll: FL
FL 85 Madison Lenard Frachtman Heron Heights Elementary
FL 80 Danny Feliciano Frachtman Heron Heights Elementary
FL 80 Eden Hetzroni Frachtman Heron Heights Elementary
FL 80 Imaan Nanji Frachtman Heron Heights Elementary
FL 80 Bailey Srebnik Frachtman Heron Heights Elementary
FL 80 Zachary Weissman Frachtman Heron Heights Elementary
FL 80 Madison Davis Sontag UniversitySchool
FL 80 Madison Draizin Sontag UniversitySchool
FL 80 Zachary H Sontag UniversitySchool
FL 80 Desian R Sontag UniversitySchool
FL 80 Nikki S Sontag UniversitySchool
FL 80 Jayven Garcia Watrobka Ventura Elementary School
FL 80 Julian Hernandez Watrobka Ventura Elementary School
National Honor Roll: GA
GA 95 Mac Shefchunas Sumner Kelly Mill Elementary
GA 90 Pranati Yadlapalli Fitts Britt David Magnet Academy
GA 85 Jake Wang Fitts Britt David Magnet Academy
GA 85 dylan carver erickson Indian Creek Elementary I.C.E.
GA 85 Gavin Culberson Sumner Kelly Mill Elementary
GA 85 Merrick Theobald Sumner Kelly Mill Elementary
GA 85 Grace Seo Borders Mason Elem
GA 85 Caroline Bass Oliver Southside Elementary
GA 80 Colton Clements McClure Bascomb Elementary
GA 80 Samuel D Frank Davis Academy
GA 80 Joshua F Frank Davis Academy
GA 80 Sydney L Frank Davis Academy
GA 80 Owen Anderson Sumner Kelly Mill Elementary
GA 80 Brady WIllis Sumner Kelly Mill Elementary
GA 80 Kaleb 1 Borders Mason Elem
GA 80 Kayla Nguyen Borders Mason Elem
GA 80 Anabel Peasah Borders Mason Elem
GA 80 Yun Hui Shim Borders Mason Elem
GA 80 Nicole Knight Lyons NICKAJACK ELEMENTARY
GA 80 Kyle Boyett Oliver Southside Elementary
GA 80 student 17 talamini St. John the Evangelist Catholic School
GA 80 student 27 talamini St. John the Evangelist Catholic School
National Honor Roll: IA
IA 95 Thomas Ostlie Thompson Carrie Lee Elementary
IA 95 Hogan Smith Thompson Carrie Lee Elementary
IA 90 Nolan Jacobson Thompson Carrie Lee Elementary
IA 90 Anya Lovstuen Thompson Carrie Lee Elementary
IA 85 Ethan Osborn Nash Bondurant-Farrar
IA 85 Isaac Cooper Thompson Carrie Lee Elementary
IA 85 a schneider DeVore Melcher-Dallas
IA 80 Jacob Seitzer Nash Bondurant-Farrar
IA 80 Izaak Eichinger Thompson Carrie Lee Elementary
IA 80 Adrian Huang Thompson Carrie Lee Elementary
IA 80 Jack Rabe Thompson Carrie Lee Elementary
IA 80 Laura Smith Berryhill West Elementary
National Honor Roll: IL
IL 95 Hunter Springer Balster Corron Elementary
IL 95 Sam Pep Check North Barrington School
IL 90 Devin Teal Christianson Arnett C Lines Elementary
IL 90 Lindsey Vanata Cashmore Big Hollow Elementary
IL 90 Tyler Smith Balster Ferson Creek Elementary
IL 90 Julie Lima Tarmichael Schneider Elementary
IL 85 Regina Brisbois Cashmore Big Hollow Elementary
IL 85 Alyssa Negovetich Cashmore Big Hollow Elementary
IL 85 Heli Viramgami Cashmore Big Hollow Elementary
IL 85 Tristan Calmilim Shippert Empire Elementary
IL 85 Jason Mann Novotny Norton Creek
IL 85 Saanvi Chelikani Ortony Quest Academy
IL 85 Ananya Verma Ortony Quest Academy
IL 85 Anna Nelson Tarmichael Schneider Elementary
IL 85 Joseph Newman Morrow Thomas A Edison School
IL 85 Nora Maloney Atra Wasco
IL 80 Gina Valdivia Christianson Arnett C Lines Elementary
IL 80 Alissa Chimienti Atra Bell-Graham
IL 80 Nicholas Dulany Cashmore Big Hollow Elementary
IL 80 Gracie Ruiz Cashmore Big Hollow Elementary
IL 80 Sara Swiatkowski Cashmore Big Hollow Elementary
IL 80 Cameron Trujillo-Shumick Cashmore Big Hollow Elementary
IL 80 Gabe Walton Cashmore Big Hollow Elementary
IL 80 Kyle O'Rourke Balster Corron Elementary
IL 80 Olivia Benitez Curry Fairview South
IL 80 Alicia Malek Curry Fairview South
IL 80 James Zuckerman Balster Ferson Creek Elementary
IL 80 Paige Schiller Clary Lotus School
IL 80 Rose A Check North Barrington School
IL 80 Anmol Dash Ortony Quest Academy
IL 80 Jilliam Hornby Ortony Quest Academy
IL 80 Harry Casher Tarmichael Schneider Elementary
IL 80 Addison Fultz Tarmichael Schneider Elementary
IL 80 Seth Kunio Tarmichael Schneider Elementary
IL 80 Morgan Baskfield McDonough St. Francis Xavier School
IL 80 Kashish Bastola Morrow Thomas A Edison School
IL 80 Casey Meskovich Morrow Thomas A Edison School
National Honor Roll: IN
IN 90 Dylan Roberts Lelliaert Maxwell Intermediate School
IN 90 Nathan Wheeler Ruckman Stonegate Elementary
IN 90 Cassie Blaufuss Tormoehlen Sycamore School
IN 90 Vishnu Iyer Tormoehlen Sycamore School
IN 90 Evelyn Tabor Tormoehlen Sycamore School
IN 85 Gavin Robertson Lowes Greenfield Intermediate School
IN 85 Ellie Goodwin Artis Ouabache Elementary
IN 85 Michael Johnson Artis Ouabache Elementary
IN 85 Kaylie Kustron King Ox Bow Elementary
IN 85 Karson Scheidler Myers St. Mary's Greensburg
IN 85 Lauren Caldwell Tormoehlen Sycamore School
IN 85 Andrew Haggstrom Tormoehlen Sycamore School
IN 85 Aisha Kokan Tormoehlen Sycamore School
IN 85 Emeline Papp Tormoehlen Sycamore School
IN 80 Brenna Bonek Lowes Greenfield Intermediate School
IN 80 justin scott Lowes Greenfield Intermediate School
IN 80 Josiah Tillet Lowes Greenfield Intermediate School
IN 80 Rowan Miller Steffen Irwin Math/Science Magnet Elementary School
IN 80 Vishnu Varma Steffen Irwin Math/Science Magnet Elementary School
IN 80 Haley Arrowood Lelliaert Maxwell Intermediate School
IN 80 Jaden Soller Buchanan Prairie Heights Elementary
IN 80 Bella Benge Ruckman Stonegate Elementary
IN 80 Jason Fu Ruckman Stonegate Elementary
IN 80 Stephen Price Ruckman Stonegate Elementary
IN 80 Steven Schonlau Ruckman Stonegate Elementary
IN 80 Stonegate Student 1 Ruckman Stonegate Elementary
IN 80 Eli Beheler Tormoehlen Sycamore School
IN 80 Emma hermacinski Tormoehlen Sycamore School
IN 80 Tommy Kaplan Tormoehlen Sycamore School
IN 80 Abby Ko Tormoehlen Sycamore School
IN 80 Miguel Spalding-Price Tormoehlen Sycamore School
IN 80 Leah Tan Tormoehlen Sycamore School
National Honor Roll: KS
KS 85 Kushala Madduru Barta Cedar Hills
KS 85 Ethan S Thacker Harmony Elementary
KS 80 Noah Evans Glaves Garfield Elementary
KS 80 Benny Pan Glaves Garfield Elementary
KS 80 Anusha G Thacker Harmony Elementary
KS 80 Julianne Z Thacker Harmony Elementary
KS 80 Hayden Mills Hansen Mission Trail Elementary School
KS 80 Rishi Palit Hansen Mission Trail Elementary School
National Honor Roll: KY
KY 90 Caleb West Lynch CELTIC Academy
KY 90 Alexis Edwards Gohs Ockerman Elementary
KY 85 Kendall Davis Grigsby Dixie Elementary Magnet School
KY 85 Morgan Dawson Grigsby Dixie Elementary Magnet School
KY 85 Derek Hollifield Grigsby Dixie Elementary Magnet School
KY 80 Jackson Bower Lynch CELTIC Academy
KY 80 Griffin Reid Lynch CELTIC Academy
KY 80 Bronagh McQueen Grigsby Dixie Elementary Magnet School
KY 80 Olivia Moore Grigsby Dixie Elementary Magnet School
KY 80 Hakeem Shalash Grigsby Dixie Elementary Magnet School
National Honor Roll: MA
MA 95 Daniel Kurczy Samek South Elementary School
MA 90 Craxy Man Farb-Johnson Acera School
MA 85 Dantiel Farb-Johnson Acera School
MA 80 Student 404 Wojtczak Mitchell Elementary
MA 80 Benjamin Powell Samek South Elementary School
MA 80 Lucy Sullivan Samek South Elementary School
National Honor Roll: MD
MD 90 Efe Eroz Lalgudi RioScholar
MD 85 Allison Moon Noh Elite Learning Center
MD 85 Steven Su Lalgudi RioScholar
MD 85 Nikolos Migineishvili Kalandiya The Academy of Georgian Heritage
MD 80 Faadil Shaikh Lalgudi RioScholar
MD 80 Nicholas Jorbenadze Kalandiya The Academy of Georgian Heritage
National Honor Roll: MI
MI 85 Nicholas Frieler Murphy Our Lady of Sorrows
MI 85 Prisha Agnihotri Clemence Wattles Elementary School
MI 85 Nikita Ganesh Clemence Wattles Elementary School
MI 80 Daniel Logan Murphy Our Lady of Sorrows
MI 80 Arnav Deol Clemence Wattles Elementary School
MI 80 Amita Gowda Clemence Wattles Elementary School
MI 80 Abel Noble Clemence Wattles Elementary School
National Honor Roll: MN
MN 85 Ava KM Laux Annunciation School
MN 80 Sarah Jane S Laux Annunciation School
MN 80 Kyler Dawson Christmas Normandale Hills
National Honor Roll: MO
MO 95 Zeve Burton Clement Kennard CJA Elementary
MO 95 Nathan Carrillo Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 90 Brynn Devers Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 90 Nathan Hilzinger Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 90 Hayden Klein Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 90 Jana Liu Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 90 Shrihari Nagarajan Bradshaw Thomas Jefferson Independent Day School
MO 85 AISHANI SAXENA Wood Academy Montessori Internationale
MO 85 Noah Rosentreter Clement Kennard CJA Elementary
MO 85 Basil Cosmopoulos Webb Mason Ridge Elementary
MO 85 Alana Bauer Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 85 Landon Berry Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 85 Sanjana Kotha Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 85 Josephine Payne Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 85 Justin Stryker Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 85 Isadora Villanueva Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 85 Reed Student 90 Engelkenjohn Reed Elementary
MO 85 Clayton Coughlin Engelkenjohn Reed Elementary
MO 80 Nick Metzker Taylor Espy Elementary
MO 80 Hannah Montgomery Taylor Espy Elementary
MO 80 student 72 Clement Kennard CJA Elementary
MO 80 Leo Zou Clement Kennard CJA Elementary
MO 80 Yara Levin Webb Mason Ridge Elementary
MO 80 Nathan Aulepp Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 80 Darcy Cato Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 80 Mark Mason Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 80 Braeden McClure Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 80 Riley Parman Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 80 Sophia Sinitsyna Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 80 Eli Stammler Thomsen Park Hill School - Bridges
MO 80 Camila del Cid Engelkenjohn Reed Elementary
MO 80 Charlie Krasnoff Engelkenjohn Reed Elementary
National Honor Roll: NC
NC 90 Mason Jewkes Hancock Providence Day School
NC 85 Wallace 1 Brown Durant Road Elementary School
NC 85 Phoebe Atkins Pridgen Nashville Elementary
NC 85 Garrett Cronk Hancock Providence Day School
NC 85 Hal Jones Hancock Providence Day School
NC 85 Alexandria Poulos Hancock Providence Day School
NC 85 Kelleen Cram Moore Wesley Chapel Elementary
NC 80 Smith 4 Brown Durant Road Elementary School
NC 80 Smith 7 Brown Durant Road Elementary School
NC 80 Brooke Dillingham Hancock Providence Day School
NC 80 Merrill Doherty Hancock Providence Day School
NC 80 Annie McDermott Hancock Providence Day School
NC 80 Ray Prati Rinaldi The Oakwood School
National Honor Roll: NE
NE 100 Kevin Lloyd Kinen Bellevue Public Schools
NE 100 Seth Pennell Kinen Bellevue Public Schools
NE 100 Bennett Schliesser Kinen Bellevue Public Schools
NE 95 Alyssa Fjelstad Kinen Bellevue Public Schools
NE 95 Noah Parker Kinen Bellevue Public Schools
NE 90 William VanHuffel Kinen Bellevue Public Schools
NE 85 Evan Hill Morrow Spring Ridge Elementary
NE 80 Catie Conover Kinen Bellevue Public Schools
NE 80 Trace Dymond Kinen Bellevue Public Schools
NE 80 Kylin Embrey Kinen Bellevue Public Schools
NE 80 Alex Guy Kinen Bellevue Public Schools
NE 80 Collin Hurley Kinen Bellevue Public Schools
NE 80 Jackson McVay Kinen Bellevue Public Schools
NE 80 Maclain Wright Morrow Spring Ridge Elementary
National Honor Roll: NJ
NJ 85 Devon Pell Porowski Campbell Elementary School
NJ 85 Myra Singh Lee New Jersey Academy
NJ 85 Ryan Roettger Evans Osbornville Elementary School
NJ 85 Leah S Collins Sandmeier Elementary
NJ 80 Daniel Jamison Porowski Campbell Elementary School
NJ 80 Daniel Liss Porowski Campbell Elementary School
NJ 80 Michelle Tang Porowski Campbell Elementary School
NJ 80 Tessa Fielder Evans Drum Point Road Elementary School
NJ 80 Riley LaFay Evans Drum Point Road Elementary School
NJ 80 Kara Musto Heuser Midstreams
NJ 80 Sambhabi Bose Lee New Jersey Academy
NJ 80 Noelle Anthony Schumacher Newell Elementary School
NJ 80 Kaitylyn Goldsmith Evans Osbornville Elementary School
NJ 80 Samantha Maiorino Evans Osbornville Elementary School
NJ 80 Anna Orlando Evans Osbornville Elementary School
NJ 80 Gavin Sakas Evans Osbornville Elementary School
NJ 80 Antar Dey Lakind Paterson Academy For the Gifted and Talented
NJ 80 Matthew Tavarez Lakind Paterson Academy For the Gifted and Talented
NJ 80 Lindsey C Collins Sandmeier Elementary
NJ 80 Oliva M Collins Sandmeier Elementary
National Honor Roll: NM
NM 80 Valerie Sanchez LaCourt Carlos Rey Elementary School
National Honor Roll: NY
NY 100 Harry Shen Lu CCC Chinese School
NY 95 Noam Ginsparg Jones Cayuga Heights Elementary
NY 95 Edward Wu Marshall PS 85Q
NY 95 Victoria Freeman Jacobs PS334 Anderson School
NY 95 Ashton Lee Jacobs PS334 Anderson School
NY 95 Noah Savage Jacobs PS334 Anderson School
NY 90 Benjamin Liu Powers Buckley Country Day School
NY 90 Jinho Park Jones Cayuga Heights Elementary
NY 90 Forrest Gao Lu CCC Chinese School
NY 90 Joshua Li Boylan E. M. Baker
NY 90 William Ning Jacobs PS334 Anderson School
NY 90 Stella Sarkozy Jacobs PS334 Anderson School
NY 90 Daniel Wang Jacobs PS334 Anderson School
NY 85 Henri Yoon Powers Buckley Country Day School
NY 85 Michael Ding Lu CCC Chinese School
NY 85 Michael Bornstein Boylan E. M. Baker
NY 85 Maxwell Huang Marshall PS 85Q
NY 85 Charles Manolache Marshall PS 85Q
NY 85 Alexander Chan Jacobs PS334 Anderson School
NY 85 Christopher Chan Jacobs PS334 Anderson School
NY 85 Sascha Fleesler Jacobs PS334 Anderson School
NY 85 Evelyn Paskhaver Jacobs PS334 Anderson School
NY 85 Jeremy Rafter Jacobs PS334 Anderson School
NY 85 Dylan Zhang Jacobs PS334 Anderson School
NY 80 Dionne Chen Powers Buckley Country Day School
NY 80 Adam Saar Jones Cayuga Heights Elementary
NY 80 Sam Chen Lu CCC Chinese School
NY 80 Kevin Deng Lu CCC Chinese School
NY 80 Jason Mei Boylan E. M. Baker
NY 80 Ernest Pang Boylan E. M. Baker
NY 80 Alexandra Vesselinov Boylan E. M. Baker
NY 80 Renee Zeng Boylan E. M. Baker
NY 80 Brendan Lyons Lyons Gardner Road Elementary School
NY 80 Rukayat Chowdhury Marshall PS 85Q
NY 80 Madison Faulkner Marshall PS 85Q
NY 80 Rebecca Boroda Jacobs PS334 Anderson School
NY 80 Alison Chan Jacobs PS334 Anderson School
NY 80 Tover Feist Jacobs PS334 Anderson School
NY 80 Ian Loh Jacobs PS334 Anderson School
NY 80 Eva Manabat Jacobs PS334 Anderson School
NY 80 Adrian Musat Jacobs PS334 Anderson School
NY 80 Raza Rabbani Jacobs PS334 Anderson School
NY 80 Humza Rabbini Jacobs PS334 Anderson School
NY 80 Benjamin Thaler Jacobs PS334 Anderson School
National Honor Roll: OH
OH 100 Peter Petropouleas Sprau Birchwood School
OH 90 Praveen Kumar Sprau Birchwood School
OH 90 Jacob Matousek Ramsay Nordonia Hills City Schools
OH 90 Jake Peters Ramsay Nordonia Hills City Schools
OH 85 Student ND Sprau Birchwood School
OH 85 Dalila Petropouleas Sprau Birchwood School
OH 85 Aiden H. Wagner Clernont County STEM Center
OH 85 Matthew Hayes Ramsay Nordonia Hills City Schools
OH 85 Kayla Hinterlong Ramsay Nordonia Hills City Schools
OH 80 Nathan Shepard Sprau Birchwood School
OH 80 Student 9 Theiss Menlo Park Academy
OH 80 Aiden Bemer Theiss Menlo Park Academy
OH 80 Young Kim Theiss Menlo Park Academy
OH 80 Ian Mason Theiss Menlo Park Academy
OH 80 Megan O'Donnell Theiss Menlo Park Academy
OH 80 Hadi Seffo Theiss Menlo Park Academy
OH 80 Komel Dhillon Ramsay Nordonia Hills City Schools
OH 80 Samantha Muller Ramsay Nordonia Hills City Schools
OH 80 Chloe Thomas Ramsay Nordonia Hills City Schools
OH 80 Delanee Gray Roberts Tri Village
National Honor Roll: OK
OK 80 Lincoln Poyner Gregory Yukon Public Schools
National Honor Roll: OR
OR 90 David N-G Dalzell David Douglas TAG Center @ Cherry Park School
OR 85 Aubrey Anderson Williams Cecil Sly Elementary
OR 80 Ethan Y Dalzell David Douglas TAG Center @ Cherry Park School
National Honor Roll: PA
PA 95 Daniel Gauntlett Farina Lionville Elementary
PA 95 Olivia Mangan Lindsay Vikings
PA 95 Michael Samsell Lindsay Vikings
PA 90 Bowen Ying Bair Penn Wynne Elementary School
PA 90 Angelina Beaumont Lindsay Vikings
PA 85 Morey Averill McGuire Cynwyd Elementary
PA 85 Ella Johnson McGuire Cynwyd Elementary
PA 85 Julien Nalbantian McGuire Cynwyd Elementary
PA 85 Milo Pouchot Farina Lionville Elementary
PA 85 Evan P Reardon Mary, Mother of the Redeemer School
PA 85 Ronald Confer Scholl Northwestern Elementary
PA 85 Elijah Dellicker Scholl Weisenberg Elementary
PA 80 Andre Mauro McGuire Cynwyd Elementary
PA 80 Yaya Wang McGuire Cynwyd Elementary
PA 80 Nick Wood Mitton East Vincent Elementary School
PA 80 Brooke Aijala KOury French Creek Elementary
PA 80 Tara Wittlinger KOury French Creek Elementary
PA 80 Carl McClatchy Farina Lionville Elementary
PA 80 Ethan F Reardon Mary, Mother of the Redeemer School
PA 80 Brendan N Reardon Mary, Mother of the Redeemer School
PA 80 Ryan S Reardon Mary, Mother of the Redeemer School
PA 80 Ananth Kashyap Sweenie Montessori Centre Academy
PA 80 Student One Scholl Northwestern Elementary
PA 80 Student 04 Bair Penn Wynne Elementary School
PA 80 Annika Naveen Bair Penn Wynne Elementary School
PA 80 Connor McKeefery Lindsay Vikings
PA 80 Alexandra Schamberger Scholl Weisenberg Elementary
National Honor Roll: RI
RI 80 Lauren Busavage Kirkpatrick Community Elementary School
RI 80 Ethan Carpenter Kirkpatrick Community Elementary School
RI 80 Brady Hogan Kirkpatrick Community Elementary School
National Honor Roll: TX
TX 100 Jaxon C(F) Fawaz Webb
TX 95 Brooke Barron Leddy Walnut Grove Elementary
TX 95 Gracie B(C) Fawaz Webb
TX 95 William S(C) Fawaz Webb
TX 90 Joshua L. Baxter Hart Elem.
TX 90 Griffin Herring Leddy Walnut Grove Elementary
TX 90 Elysia K(E) Fawaz Webb
TX 90 Jacob S(M) Fawaz Webb
TX 90 Jordan T(C) Fawaz Webb
TX 85 Cason S. Baxter Hart Elem.
TX 85 Gavin C. Baxter Hart Elem.
TX 85 William E. E. Baxter Hart Elem.
TX 85 Lindsey Hart Baxter Hart Elem.
TX 85 Marco J Baxter Hart Elem.
TX 85 Student 11 Leddy Walnut Grove Elementary
TX 85 Matthew Bryant Leddy Walnut Grove Elementary
TX 85 Katie Burlingame Leddy Walnut Grove Elementary
TX 85 Andrew Eaton Leddy Walnut Grove Elementary
TX 85 Heloise Hoffman Leddy Walnut Grove Elementary
TX 85 Thomas Kersen Leddy Walnut Grove Elementary
TX 85 Garret Lowe Leddy Walnut Grove Elementary
TX 85 Meghana Nalajala Leddy Walnut Grove Elementary
TX 85 Julianna Tijerina Leddy Walnut Grove Elementary
TX 85 Cayden A(M) Fawaz Webb
TX 85 Matthew B(M) Fawaz Webb
TX 85 Ainsley C(E) Fawaz Webb
TX 85 Natthanat C(M) Fawaz Webb
TX 85 Avery D(E) Fawaz Webb
TX 85 Connor F(M) Fawaz Webb
TX 85 Genevieve H(E) Fawaz Webb
TX 80 Kevin Vu ZENGIN Harmony School of Discovery
TX 80 Ritvik Gupta Vanravenstein Harmony School of Excellence
TX 80 Ramya Iyer Vanravenstein Harmony School of Excellence
TX 80 Grant C Baxter Hart Elem.
TX 80 Lance L Baxter Hart Elem.
TX 80 Mackenzie M. Baxter Hart Elem.
TX 80 Regan N. Baxter Hart Elem.
TX 80 Maci P Baxter Hart Elem.
TX 80 Holly X. Baxter Hart Elem.
TX 80 Amanda Lopez Cotton Odessa Kilpatrick Elementary
TX 80 Darsh Shah Cotton Odessa Kilpatrick Elementary
TX 80 Carson Person Kuneman Puster Elementary
TX 80 Aiden Vollmer Kuneman Puster Elementary
TX 80 Student 1 Leddy Walnut Grove Elementary
TX 80 Student 15 Leddy Walnut Grove Elementary
TX 80 Student 4 Leddy Walnut Grove Elementary
TX 80 Student 5 Leddy Walnut Grove Elementary
TX 80 Student 7 Leddy Walnut Grove Elementary
TX 80 Mattie Kleespies Leddy Walnut Grove Elementary
TX 80 Kate McLane Leddy Walnut Grove Elementary
TX 80 Brady Miller Leddy Walnut Grove Elementary
TX 80 Clara A(C) Fawaz Webb
TX 80 Mason A(C) Fawaz Webb
TX 80 Austin G(C) Fawaz Webb
TX 80 Titus G(C) Fawaz Webb
TX 80 Kathryn J(F) Fawaz Webb
TX 80 Liam P(E) Fawaz Webb
TX 80 Diego P(F) Fawaz Webb
TX 80 Lawson S(E) Fawaz Webb
TX 80 Brady S(F) Fawaz Webb
TX 80 Ajeanai V(F) Fawaz Webb
TX 80 Braxton W(M) Fawaz Webb
TX 80 Kaitlyn Y(F) Fawaz Webb
National Honor Roll: UT
UT 95 Declan Pastorino Dahlkamp Weilenmann School of Discovery
UT 90 Mark Pilzer Dahlkamp Weilenmann School of Discovery
UT 80 Preston Larsen Boren Scera Park
UT 80 Camden Bird Dahlkamp Weilenmann School of Discovery
National Honor Roll: VA
VA 100 Medha Gaddam Tress Greenbriar West Elementary School
VA 100 Nitin Kanchinadam Tress Greenbriar West Elementary School
VA 100 Nilima Khanna Tress Greenbriar West Elementary School
VA 95 Savannah Cave Hawk Byrd Elementary School
VA 95 LFS Sree Vij Learning Fun School
VA 95 LFS Sung 2 Vij Learning Fun School
VA 90 Daiki Shiino Gavello Frederick Douglass Elementary
VA 90 Jake Smith Tress Greenbriar West Elementary School
VA 90 Arya Adake Tress Greenbriar West Elementary School
VA 90 Pranavi Doodala Tress Greenbriar West Elementary School
VA 90 Mya Ebert Tress Greenbriar West Elementary School
VA 90 Eshi Kohli Tress Greenbriar West Elementary School
VA 90 Keertana Yalamanchili Tress Greenbriar West Elementary School
VA 90 LFS Adi Vij Learning Fun School
VA 90 Vaughn Baumgartner Constantino Virginia Ave Charlotte DeHart Elementary
VA 85 Benjamin McCray Hawk Byrd Elementary School
VA 85 Ashish Pothireddy Gallegos Cardinal Montessori School
VA 85 Austin Smith Gavello Frederick Douglass Elementary
VA 85 Aarav Bajaj Tress Greenbriar West Elementary School
VA 85 Bhavya Boddu Tress Greenbriar West Elementary School
VA 85 Katherine Chacon Cai Tress Greenbriar West Elementary School
VA 85 Santoshi Kavali Tress Greenbriar West Elementary School
VA 85 Adrian Kim Tress Greenbriar West Elementary School
VA 85 Siddharth Krishnan Tress Greenbriar West Elementary School
VA 85 Neha Sriram Tress Greenbriar West Elementary School
VA 85 Andrew Wang Tress Greenbriar West Elementary School
VA 85 LFS Sung 1 Vij Learning Fun School
VA 80 Luke Divers Brown Boones Mill Elem.
VA 80 Riley Wood Brown Boones Mill Elem.
VA 80 Neil Parikh Gavello Frederick Douglass Elementary
VA 80 Hailena Bian Tress Greenbriar West Elementary School
VA 80 Ryan Chee Tress Greenbriar West Elementary School
VA 80 Om Girase Tress Greenbriar West Elementary School
VA 80 Erick Salvador Constantino Virginia Ave Charlotte DeHart Elementary
VA 80 Erik Torres Constantino Virginia Ave Charlotte DeHart Elementary
National Honor Roll: WA
WA 100 Chirag V. Pavicevic Archimedes
WA 95 Egor A. Pavicevic Archimedes
WA 95 Ewerett W. Pavicevic Archimedes
WA 95 Owen B. quigley Methow Valley Elementary REACH Program
WA 90 Ashwath S. Pavicevic Archimedes
WA 90 Richard Jia Brennan Horace Mann Elementary
WA 85 Neha V. Pavicevic Archimedes
WA 85 Peter Khawand Sarwono Ellipsis Academy
WA 80 Amogh K. Pavicevic Archimedes
WA 80 Nikki S. Pavicevic Archimedes
WA 80 Maya Alderete Sarwono Ellipsis Academy
WA 80 Saketh Dhulipalla Sarwono Ellipsis Academy
WA 80 Aditi Goyal Sarwono Ellipsis Academy
WA 80 Ronak Jaisalmeria Sarwono Ellipsis Academy
WA 80 George Michailov Sarwono Ellipsis Academy
WA 80 Dylan Walker Sarwono Ellipsis Academy
WA 80 Benjamin Yu Sarwono Ellipsis Academy
WA 80 Abby McClure Brennan Horace Mann Elementary
National Honor Roll: WI
WI 100 A H Miller Oregon School District
WI 100 M S Miller Oregon School District
WI 95 Elizabeth Ritger Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 95 Ruilin Yan Marschman Orchard Lane Elementary
WI 95 F W Miller Oregon School District
WI 90 Mason Freund Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 90 Sofie Langenhuizen Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 90 Norah Lom Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 90 Brayden Mau Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 90 Sophia Schumerth Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 90 Olivia M Egan McLane Elementary
WI 90 Jackson Muth Marschman Orchard Lane Elementary
WI 90 M Hi Miller Oregon School District
WI 90 Juliana E Ulring Roosevelt Elementary
WI 90 Reid J Ulring Roosevelt Elementary
WI 85 Bella B Egan Green Tree Elementary
WI 85 Sean Hogan Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 85 Kyle Schultz Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 85 Nathan Thompson Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 85 Jack S Egan McLane Elementary
WI 85 Veda S Egan McLane Elementary
WI 85 R F Miller Oregon School District
WI 85 Tyler F Miller Oregon School District
WI 85 C M Miller Oregon School District
WI 85 Lewis T Miller Oregon School District
WI 85 E V Miller Oregon School District
WI 85 P V Miller Oregon School District
WI 85 Matthew Erdmann Staus Park Lawn Elementary
WI 85 Jonas Ewart Harrop Summit Elementary
WI 85 Ellie Hostetler Crockford Swallow School
WI 85 Sam Polentini Crockford Swallow School
WI 80 C Glewen Taylor Brandon School
WI 80 Vincent D Egan Green Tree Elementary
WI 80 Vienna Melzl Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 80 Kendall Sullivan Zaletel Kimberly Elementary Schools
WI 80 Josie P Egan McLane Elementary
WI 80 Ethan Nest Marschman Orchard Lane Elementary
WI 80 J B Miller Oregon School District
WI 80 M He Miller Oregon School District
WI 80 A M Miller Oregon School District
WI 80 Hayden S Miller Oregon School District
WI 80 Eli Miller Staus Park Lawn Elementary
WI 80 Emma B Ulring Roosevelt Elementary
WI 80 Alena F Ulring Roosevelt Elementary
WI 80 Daniel H Ulring Roosevelt Elementary
WI 80 Carly S Ulring Roosevelt Elementary
back to top
★ Perfect Score


Click here to go to National Honorable Mention List


 

 

 

5


Copyright   Noetic Learning LLC